Асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, 14-16.11.2023, Брюссель

Голова Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства Світлана Внучко -  членська організація Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України - взяла участь в Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, 14-16.11.2023, Брюссель.

Унікальна за розміром і аудиторією 15-та щорічна асамблея ФГС Східного партнерства зібрала понад 250 представників організацій громадянського суспільства з країн Східного партнерства та ЄС, а також осіб, які приймають рішення у Східному партнерстві та ЄС, щоб обговорити майбутні форми багатосторонньої співпраці Східного партнерства, роль громадянського суспільства та те, як забезпечити його стійкість у майбутньому.

Під час заходу учасники оцінили зміни, які відбулися в політиці Східного партнерства та регіоні після загарбницької війни Росії проти України. Зокрема, вони зосередилися на вивченні синергії між політикою Східного партнерства та програмою розширення, а також на посиленні співпраці із Західними Балканами та Центральною Азією.

Учасники Асамблеї обговорила співпрацю між ЄС, державами-членами ЄС, урядами Східного партнерства та суспільствами, з особливим наголосом на життєво важливу сферу належного врядування та верховенства права. Крім того, дискусії були зосереджені навколо створення сприятливого середовища для громадянського суспільства. Кібератаки та гібридні загрози також були ключовими темами, присвяченими тому, як ЄС і країни Східного партнерства можуть зміцнити одна одну шляхом тіснішої співпраці.

Робота асамблеї почалася з засідань Робочих груп Форуму, щоб обговорити основні сильні сторони та виклики громадянського суспільства в регіоні. Делегати разом обговорили, як можна поглибити регіональну співпрацю між своїми країнами, як просувати Верховенство права та відстювати спільні європейські цінності.

Ці дебати розпочали три дні Щорічної Асамблеї, і стали основною частиною резолюції, яку Форум прийняв наприкінці її.

Відбулися паралельні сесії країни. У них представники громадянського суспільства обговорили виклики та можливості, які стоять перед громадянським суспільством у кожній з країн Схп.