Довідка про ситуацію навколо конфлікту на Запорізькому автомобільному ринку.

Останні кілька років на Запорізький автомобільний ринок (по Оріхівському шосе) здійснюються регулярні спроби рейдерського захоплення майна підприємців і земельної ділянки, на якій розташований ринок.

Це робиться за допомогою профспілки "Єднання", яку очолює Паміров. Ця профспілка себе представляє як члена Всеукраїнської профспілки малого та середнього бізнесу "Єднання" та Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України. Насправді вона виключена з їхнього складу за протистатутну діяльність.

Сердюк Т. Є., яка очолює первинну організацію "Єднання" (не більше 20 чоловік) на запорізькому авторинку, протиправно використовує назву "Єднання", символи і реквізити цієї організації. Справжня мета запорізького "Єднання" - заволодіння власністю авторинку і земельною ділянкою площею 12 га. Для цього у владні та правоохоронні органи подаються численні наклепницькі скарги на адміністрацію ринку та власників. Періодично "Єднання" пікетує державні установи, адміністрацію авторинку, перекриває проїзні шляхи міста, провокуючи керівників міста і області ухвалити рішення про позбавлення ринку земельної ділянки. Активісти "Єднання" не дають спокійно працювати підприємцям, втягують у пікетування, сварки, тощо. Страждає майже тисячний колектив підприємців та адміністрація ринку.

Для рейдерського захоплення "Єднання" спробувало скористатися фальшивою ухвалою Бориспільського районного суду Київської області. Захопленню запобігли правоохоронні органи. Підприємець авторинку, член осередку "Єднання" Сорочинков В.Ф. вчинив напад на директора адміністрації Бєлого С.Є., увірвався у його робочий кабінет, виплеснув рідину в обличчя, намагаючись його підпалити. Зараз кримінальна справа знаходиться на розгляді суду.

З 2006 року на ринку діє Запорізька професійна спілка підприємців автомобільного ринку, яка зареєстрована відповідно до чинного законодавства і прийнята до складу Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України. Профспілка об’єднує більше 800 працівників ринку і підтримує адміністрацію ринку у конфлікті із запорізьким "Єднанням".

Звернення до прокурора Запорізької області

Прес-конференція у Запоріжжі, присвячена ситуації навколо міського автомобільного ринку