Вирішення конфліктів

10.02.2017

Що робити, коли вам додому надсилають трудову книжку?

Що робити, коли після 15 років роботи на одному місці вам надсилають трудову книжку? Що робити, коли радять судитися з віртуальним, фантомним працедавцем? Які строки судового оскарження дій та бездіяльності працедавця? Чим може бути обумовлено порушення термінів оскарження?

Розповідають адвокат системи безоплатної правової допомоги Володимир Шахрай та його клієнтка — пані Марина, трудові права якої вдалося відстояти. Ім’я клієнтки змінене за її проханням.

Лариса Денисенко: Пані Марино, питання до вас: з чого почалася ваша історія, і чому вам довелося звернутися по правову допомогу?

Марина: Моя історія почалася з того, що мені на пошту прийшла моя трудова книжка від мого працедавця, в якого я працювала протягом 15 років, пішла у декретну відпустку. Офіційно пішла, і тут приходить трудова книжка без запису звільнення, переведення абощо. Я одразу зрозуміла, що тут щось не так, і звернулася до компанії, в якій працювала.

Лариса Денисенко: І що вони відповіли?

 >>

26.03.2016


Страйкувати не можна заборонити? Як українські робітники використовують право на страйк та які труднощі у правовому полі їх спіткають


Віталій Дудін, Михайло Слуквін

Нещодавно Кабінет Міністрів України зареєстрував у парламенті проект Закону «Щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк» (№4072). Пропонується вилучити зі статті 18 Закону «Про транспорт» норму про заборону страйків на підприємствах, що перевозять пасажирів, і запровадити на них загальний порядок проведення страйку. Втім, водночас змінюється стаття 24 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»: проведення страйку буде заборонено у тому числі за умов, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу «національній безпеці».  Погляньмо, чому та як часто працівники вдаються до страйків, які труднощі спіткають страйкарів та які нові можливості та загрози несуть вищезгадані правові ініціативи для страйку?

Страйк є одним із небагатьох ефективних способів висловити невдоволення умовами праці. Саме зупинка працівниками виробництва дозволяє безспосередньо чинити вплив на працедавців та виробничий процес з вимогами дотримання або покращення умов праці, виплат заборгованостей із заробітньої плати або зміни керівництва. Як показує нещодавній всеукраїнський страйк аграріїв, зупинка роботи також є способом солідаризації для захисту галузевих виробничих інтересів або досягнення більш загальних соціально-політичних цілей. На користь останнього, наприклад, свідчить європейський досвід, а саме нещодавній всезагальний  страйк проти політики жорсткої економії та підвищення пенсійного віку у Греції.

 >>

08.02.2011

 06.02.2011 року на Центральному ринку м. Чернігова, приблизно о дванадцятій годині старший лейтенант ДСБЕЗ в Чернігівській області Андрій Атрощенко намагався провести незаконну перевірку

 >>

28.01.2011

На трьох головних площах Севастополя - Ушакова, Нахімова і Лазарєва - міська рада профспілок сьогодні розгорнула інформаційні намети

 >>

26.11.2010

На Майдан Незалежності підходять люди - акція протесту триває

 >>

23.11.2010

Підприємці вимагають відставки Азарова, Тігіпка і Бродського

 >>

19.11.2010

Підприємці погрожують владі акціями непокори

 >>

17.11.2010

Підприємці зібрались під Радою і кричать «Ганьба!»

 >>

12.07.2010

Останні кілька років на Запорізький автомобільний ринок (по Оріхівському шосе) здійснюються регулярні спроби рейдерського захоплення майна підприємців і земельної ділянки, на якій розташований ринок.

 >>