Через нові податкові правила українці бояться вести бізнес

В Україні різко зменшилася кількість охочих розпочати власний бізнес, а багато вже зареєстрованих підприємців призупиняють діяльність.

Підприємців відлякує новий Податковий кодекс, сказав голова Клубу підприємців Львівської області Андрій Якимів в інтерв’ю "Deutsche Welle".

Ще у квітні 2010 року у Львові державну реєстрацію пройшли півтисячі громадян, щоб отримати статус підприємця, а у грудні таких було лише 177. Щомісяця кількість реєстрацій зменшується, повідомляють в Управлінні держреєстрації Львівської міськради. Це стосується не лише реєстрації фізичних осіб як підприємців, але й заснованих приватних підприємств, які є юридичними особами.

Вичікувальну позицію зайняли і ті, хто вже зареєструвався як підприємець. Нині багато підприємців подали заяви на призупинення діяльності.

Голова Клубу підприємців Львівської області назвав це закономірним з огляду на різку зміну правил ведення бізнесу в Україні, продиктовану новим Податковим кодексом.
Для розвитку бізнесу необхідна упевненість у тому, що відбуватиметься принаймні впродовж року, а влада буквально за місяць-півтора змінює підходи в організації бізнесу, каже Якимів. До того ж усе ще незрозуміла ситуація зі спрощеною системою оподаткування.

"Підприємці не реєструються, бо це – стан вичікування. Це пов’язано з незрозумілими правилами й умовами роботи бізнесу. Я оцінюю це дуже негативно й критично. Якщо влада вдається до кардинальних змін у підходах, то підприємцям треба було дати якийсь перехідний період, хоча би рік, щоб вони переорієнтувалися на нові умови ведення податково-бухгалтерського обліку", - зазначив експерт.

Така негативна тенденція спостерігається в усіх регіонах країни, заявляє він, посилаючись на дані колег з підприємницького середовища в інших областях.

 

ДЖЕРЕЛО: УКРАЇНСЬКА ПРАВДА