Одна країна, але різні доходи

За сумнівні заслуги і невеликий стаж держслужбовці та народні депутати отримують високі до непристойності пенсії.

"На 9 тисяч грн пенсії прожити можна. Скромно, але можна", - ділиться своїми міркуваннями про ініціативу уряду обмежити максимальний розмір пенсії 12 прожитковими мінімумами депутат від БЮТ Володимир Яворівський.

Такі міркування для 75% людей похилого українців, чий дохід не перевищує 1000 гривень, звучать блюзнірство. Вони й не здогадуються, скільки на заслуженому відпочинку отримують їх можновладці співвітчизники.

Завісу цієї таємниці відкрив голова правління державного Пенсійного фонду Борис Зайчук. За його словами, 107 тисяч колишніх держслужбовців в середньому отримують пенсію у розмірі 5,6 тисяч гривень. Приблизно 3 тисячам з них держава виплачує понад 10 тисяч гривень, а шістьом - понад 20 тисяч грн. У їх числі льотчик-випробувач, Герої України та чорнобилець - але жодного прізвища Зайчук не назвав.

Втім, схоже голова правління Пенсійного фонду приховав не тільки це, але і куди більш пікантні подробиці. Якщо вірити офіційній заяві нардепа Олега Ляшка у "щасливої шістці" є й колишні держслужбовці. Пенсія Володимира Стельмаха, екс-голови Нацбанку, становить, за словами парламентарія, рекордні 130 тисяч грн.

Ще один момент, який Зайчук не став пояснювати, - це те, чому рік тому пенсіонерів, яким держава щомісяця виплачує понад 20 тисяч, за його ж словами, було шість десятків - у десять разів більше, ніж їх нібито є зараз.

Ось деякі розміри забезпечення народних обранців, суддів, колишніх президентів: близько 1 тисячі колишніх нардепів отримують приблизно 15 тисяч грн. Трохи більше, 18 тисяч гривень, отримує екс-президент Леонід Кравчук. Але це не межа. За словами колишнього члена Кабміну Юлії Тимошенко, який не побажав називати своє ім'я, максимальна пенсія, яку отримує один з депутатів Верховної Ради, становить 25 тисяч грн.

Не менше колег-парламентаріїв отримують і деякі судді Конституційного суду. Але рекордсменом залишається Національний банк. Вияснилось, що зарплата Олега Дащенко, колишнього виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу НБУ, становить близько 70 тисяч грн, а значить, його пенсія дорівнює приблизно 50 тисячам грн.

Втім, народні обранці - не найзаможніші пенсіонери країни. З ними на рівних конкурують керівники силових структур. Наприклад, ще в 2005 році тодішній глава МВС Микола Білоконь нарахував собі 14 тисяч грн. (За діючим на той час курсом це близько $ 3 тисяч) на місяць.

Не образив себе і екс-глава СБУ Валентина Наливайченко (у 2007 році його заробітна платня дорівнювала 19 тисяч грн), і колишній керівний склад цього силового відомства. При тому розрахунку розміру пенсій, який застосовують у України до держслужбовців, вони можуть розраховувати як мінімум на 15 тисяч грн.

 

ДЖЕРЕЛО: Корреспондент.net