Що буде далі з «спрощенкою» - не знає ніхто

На розгляді уряду кілька законопроектів 

До 1 квітня уряд сподівається внести зміни до Податкового кодексу відносно спрощеної системи оподаткування, однак, впевненості в тому, що це відбудеться, ні в кого немає. Про це заявив під час інтернет-конференції в ІА «НАШ ПРОДУКТ» президент Союзу податкових консультантів України Леонід Рубаненко.

«Ніхто в цій державі не візьметься сказати, що буде з 1 квітня через діаметрально протилежних поглядів бізнесу і тих, хто з іншого боку, - це держави і МВФ», - зазначив Леонід Рубаненко.

Експерт нагадав, що Міжнародний валютний фонд вважає спрощену систему оподаткування однієї з лазівок ухилення від сплати податків. Місія фонду ще працює в Україні і за її результатами МВФ надасть свої рекомендації, в тому числі, з оподаткування. «Ми всі в підвішеному стані. У який бік гойднуться ваги невідомо », - підкреслив економіст. 

За його словами, в питанні змін спрощеної системи оподаткування необхідні плавний перехід і компенсаційні механізми для малого бізнесу.

Нагадаємо, що основні положення Податкового кодексу Україні набули чинності 1 січня 2011 року. Таким чином, в лютому вже необхідно звітувати перед контролюючими органами за новим законодавством. Відзначимо також, що робота зі зміни податкового законодавства триває.

 

 

ДЖЕРЕЛО: БАГНЕТ