Житловим інспекторам дозволять проникати в спальні до людей?

Проект Житлового кодексу передбачає створення в Україні Житлово-комунальної інспекції, співробітники якої отримають право безперешкодного доступу до квартир і будинків жителів.

Про це заявив народний депутат від Нашої України, член парламентського комітету з питань ЖКГ Віктор Матчук.

Як повідомляє прес-служба депутата, він вимагає виключити з Житлового кодексу дану норму. В іншому випадку нашоукраїнці голосувати за проект не будуть.

"Ні в якому разі не можна допустити того, щоб хто-то в державі отримав право на вільний, без згоди громадянина, доступ в його житлі. А остання редакція законопроекту Житлового кодексу дозволяє цим інспекторам, грубо кажучи, без дозволу залазити в спальню до людини" , - зазначив Віктор Матчук.

Депутат погоджується, що функції огляду житла потрібні: "Інспектор, наприклад, повинен мати можливість перевірити, чи не зніс чи людина несучу стіну, чи не змінив системи опалення, не зробив якесь інше дію, загрозливе йому самому або сусідам. Але підкреслюю - це повинно відбуватися виключно за згодою господарів квартири або з санкції суду "

На думку Матчука, дана норма Житлового кодексу загрожує безпеці громадян, оскільки під виглядом житлово-комунального інспектора в приміщення без дозволу може потрапити будь-який злочинець.
 

ДЖЕРЕЛО: UBR