19 червня 2018 року відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
19 червня 2018 року в Києві відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, до участі у якій зареєструвалися понад 130 представників організацій-учасниць робочих груп УС ПГС.
На початку зборів, гості Асамблеї - Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Заступник керівника Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Сергій Лещенко, Директор Департаменту ЄС та НАТО Міністерства закордонних справ України Сергій Саєнко разом з представниками секторів - Зоряною Міщук (громадський сектор) та Григорієм Осовим (сектор профспілкових організацій) - обмінялися думками щодо поточної ситуації з виконанням Угоди про асоціацію, роллю громадянського суспільства у цьому процесі, шляхів посилення взаємодії між усіма залученими до імплементації Угоди сторонами.
Склад УС ПГС, каденція якого завершилася, представив інформацію про результати діяльності Платформи в цілому та її робочих груп. Зокрема відзначалося, що робочих групах УС ПГС представлені організації громадянського суспільства усіх регіонів України, за виключенням Кіровоградської області та АР Крим (тимчасово окупована територія України). Із загальної чисельності організацій-учасниць – разом 255 організації – 61% зареєстровані у м.Києві.
Впродовж 2016-2018 років завдяки зростанню впізнаваності Платформи у громадському середовищі суттєво розширилася чисельність робочих груп УС ПГС. Якщо на початку 2016 року до системи УС ПГС входило 185 організацій, то напередодні цьогорічної Асамблеї статус члена робочої групи мали вже 255 організації. Тобто, відбулося зростання на 38%, або 70 організацій, з яких 30 долучилися в рамках проведення попередньої Асамблеї УС ПГС у березні 2017 року.
Крім цього, у 2016-2018 роках проведені 5 засідань ПГС спільно з колегами з Європейського економічного та соціального комітету (ЄЕСК) та постійними спостерігачами з європейських мережевих організацій, які разом складають європейську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Конкретні рекомендації виконавчим структурам України та ЄС щодо більш ефективного виконання Угоди про асоціацію, викладені у заключних деклараціях засідань Платформи, направлялися до Європейської Комісії, Європейської служби зовнішньої дії, а також Уряду України, насамперед Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядовому офісу та галузевим міністерствам. Ці рекомендації були основою для діалогу владою, зокрема зустрічей, що проводилися з посадовцями як на рівні УС ПГС так і її робочих груп.
Основним аналітичним здобутком УС ПГС за цей період став моніторинг виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС - Звіт «Від цілей до результатів: виконання Угоди про асоціацію очима стейкхолдерів».
Також, впродовж 2016-2018 рр. відбулося 23 засідання робочих груп, в рамках яких представники організацій-учасниць робочих груп визначали пріоритети своєї діяльності, обговорювали стан виконання Угоди про асоціацію у сферах свого професійного інтересу, у т.ч. і за участі представників галузевих міністерств, питання просування євроінтеграційних реформ в Україні, проблемні аспекти виконання Угоди про асоціацію, підготовку доповідей Платформи і обговорення результатів засідань ПГС, наближення законодавства України до європейських норм, опрацьовували проекти нормативно-правових актів та займалися адвокацією.
Учасники Асамблеї затвердили проголосували за те, щоб взяти до відома звітну інформацію про діяльність УС ПГС за 2016-2018 рр.
В рамках Асамблеї відбулися вибори членів УС ПГС від громадського сектору та координаторів Робочих груп УС ПГС (під час окремих засідань РГ). Кандидати змогли представити бачення своєї діяльності у статусі члена УС ПГС, а учасники Асамблеї - зробити свій вибір на користь того чи іншого кандидата.
Асамблея затвердила обраних членів УС ПГС від громадського сектору та координаторів РГ, а також делегованих стороною профспілок членів УС ПГС:
Представники профспілкових організацій:
Михайло Волинець, Конфедерація Вільних профспілок України
Григорій Осовий, Федерація профспілок України
Вячеслав Рой, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України
Представники громадського сектору:
Іван Кульчицький, ГО «Агенція Європейських Інновацій»
Лілія Олексюк, Всеукраїнська Асоціація «Інформаційна безпека та інформаційні технології»
Олена Павленко, DiXi Group
Координатори робочих груп УС ПГС:
Ростислав Томенчук, Український інститут міжнародної політики - Робоча група 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика»
Вадим Міський, ГО «Лабораторія демократичних трансформацій" - Робоча група 2 «Свобода, юстиція, права людини»
Тетяна Тимошенко, Всеукраїнська федерація роботодавців у сфері туризму України - Робоча група 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво»
Василь Андреєв, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України- Робоча група 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я»
Наталія Андрусевич, Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» - Робоча група 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату»
Наталя Гурська, ГО «Офіс залучення інвестицій в малий та середній бізнес» - Робоча група 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт»
Асамблея не затвердила членів УС ПГС від сектору роботодавців та доручила обраним членам УС ПГС повноваження розглянути ситуацію з делегуванням членів УС ПГС від сектору роботодавців.
Джерело: сайт УС ПГС