ЄВРОПЕЙСЬКІ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЗАЯВЛЯЮТЬ, ЩО КОМІСІЯ МАЄ ОБМЕЖИТИ СВОЮ ВЛАДУ НАД СОЦІАЛЬНИМ ДІАЛОГОМ

Європейська федерація профспілок працівників громадського обслуговування (ЄФПГО) та дев’ять інших європейських федерацій профспілок (ЄФП) висловили спільну позицію щодо Огляду соціального діалогу Європейської комісії.

Позиція підготовлена ​​напередодні серії неофіційних консультацій з соціальними партнерами, які розпочнуться у вівторок, 29 березня 2022 року, з обговорення нової структури угод із соціальними партнерами.

Позиція закликає приділити пріоритетну увагу терміновому роз’ясненню правил, які регулюють угоди із соціальними партнерами, які укладаються з метою надання їм обов’язкової юридичної сили (зазвичай у формі директиви).

Для повноцінного соціального діалогу потрібні послідовні, прозорі та об’єктивні правила, які забезпечують правову визначеність на всіх рівнях. Ці правила мають бути викладені у єдиному правовому тексті, який явно переважає над двозначним Інструментарієм кращого регулювання та керівними принципами, переглянутими у листопаді минулого року – без консультацій з соціальними партнерами.

Незважаючи на те, що невизначеність навколо соціального діалогу назрівала вже давно, рішення у справі ЄФПГО проти Комісії у вересні минулого року наголосило на відсутності чітких правил – відсутність, яка дає Комісії одноосібний контроль над майбутніми угодами з соціальними партнерами.

Тому ЄФП об’єдналися, щоб закликати Комісію обмежити свої необмежені повноваження, поважати роль соціальних партнерів та спільно працювати над створенням чіткого, прозорого зведення правил щодо угод із соціальними партнерами.

Консультації передують очікуваним Рекомендаціям щодо національного соціального діалогу та Повідомленню про соціальний діалог на рівні ЄС (заплановані на осінь). Ці консультації потрібні для роботи ЄФП: не може бути ефективного соціального діалогу в ЄС без сильних прав на колективні переговори на національному рівні.

ЄФПГО та ЄФП сподіваються на співпрацю з Комісією в ході цих консультацій і надалі, щоб забезпечити потужність та ясність цих правил. Див. повний текст позиції:www.epsu.org/article/european-trade-union-federations-say-commission-must-limit-its-power-over-social-dialogue