Європейський економічний та соціальний комітет повідомив про початок ініціативі «член-кандидат на розширення».

Європейський соціально-економічний комітет (EESC – European Economy and Social Committee) є дуже особливою структурою серед інших Євроінституцій. При тому, що його статус та повноваження прописані в Угодах ЄС, він має лише дорадчий голос під час прийняття найважливіших політичних рішень Європейського Союзу. Але це також означає, що жодне рішення, хоч якої сфери європейської політики чи життя воно б стосувалося, не може прийматися без того, щоб експертна думка EESC була почута. Це, в свою чергу, є найважливішим елементом усього демократичного устрою Європейського Союзу, оскільки саме Європейський соціально-економічний комітет є структурою, яка системно об’єднує думку широкого громадянського суспільства та соціальних партнерів – професійних спілок і федерацій роботодавців, громадських організацій та спільнот – у всіх без винятку країнах ЄС.

Європейський економічний і соціальний комітет оголошує конкурс на вираження зацікавленості, запрошуючи представників асоціацій роботодавців, профспілок та організацій громадянського суспільства з країн-кандидатів на вступ до ЄС взяти участь у пілотному проєкті та стати «членами від країн-кандидатів на розширення» (ECMs — “enlargement candidate members”) при Комітеті.

Ця ініціатива робить ЄЕСК першою інституцією ЄС, яка пропонує країнам-кандидатам конкретну можливість залучення та участі. Ініціатива розроблена як однорічний пілотний проєкт на 2024 рік і буде оцінена в грудні 2024 року.

Якщо ваша організація зацікавлена стати частиною ініціативи Європейського економічного і соціального комітету, подайте заявку, надавши всі необхідні дані, не пізніше 25 січня 2024 р. Секретаріат ЄЕСК зв’яжеться з пулом потенційних «членів від країн-кандидатів на розширення» для подальших кроків у процесі.

Очікується, що буде відібрано групу з максимум 21 члена для України та Туреччини та до 15 членів для інших країн-кандидатів.

Встигніть заповнити анкету до 25 січня 2024 року.

Посилання на анкету ec.europa.eu/eusurvey/runner/Call_for_expressions_of_interest_EESC_ECMs_2023