Генеральну прокуратуру України пікетували з вимогою припинити тиск на Римму Білоцерківську

Генеральну прокуратуру України пікетували з вимогою припинити тиск на Римму Білоцерківську

     28 травня 2012р. біля Генеральної прокуратури України зібралося близько 100 активістів з вимогою закрити кримінальну справу проти Римми Білоцерківської - лідерки Сєверодонецької правозахисної організації «Правовий простір». Протестувальники переконані, що таким чином влада тисне на правозахисницю.


     22 травня суд міста Рубіжне прийняв рішення про зміну запобіжного заходу Риммі Білоцерківській з «підписки про невиїзд» на «взяття під варту». Це відбулося за відсутності обвинувачуваної. Кримінальну справу було відкрито кілька років тому, коли право захисниця разом з жителями Сєверодонецька протестувала проти незаконної забудови, і завадила роботі будівельного крана. Вісім суддів вже оголошували про самовідвід, що лише підтверджує, що справа була сфабрикована. Таким чином влада намагається тиснути на відому право захисницю і не тільки у справі щодо незаконної забудови.
      Захистити Римму Білоцерківську приїхали небайдужі громадяни, представники профспілок та громадських організацій з різних регіонів України.
     Підтримати Римму Білоцерківську прийшли також Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва Укаїни Вячеслав Рой, лідер «Громадського спротиву» Олександра Кужель, лідер правозахисної організації «Правове суспільство» Олександр Данилюк та багато інших.
      Протестувальники били в барабани і скандували: «Захистимо Римму від режиму!», «Ганьба прокуратурі!». Виступаючі, серед яких був і Микола Княжицький, відкрито констатували: генпрокуратура працює не для людей, вона захищає злочинців і слугує репресивним апаратом для залякування тих, хто хоче позитивних і правильних змін у цій країні.
      Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва Вячеслав Рой взазначив, що Рима Білоцерківська відома тим, що допомагає підприємцям у вирішенні юридичних питань. Завдяки її поясненням сотні підприємців залишитись працювати на законній спрощеній системі оподаткування та зрозуміли суть неконституційної існуючої пенсійної системи в Україні.  Також вона брала активну участь у Податковому майдані і в Автомайдані «Зроби Україну сам».
      У телефонному режимі Римма Білоцерківська звернулася зі словами вдячності до усіх, хто прийшов її підтримати. Крім того вона повідомила, що 28 травня мав відбутися суд щодо зміни запобіжного заходу, але судового засідання не відбулося.
      Протестувальники  залишити свої підписи під вимогами до прокуратури, головна серед яких – відмовитися від обвинувачень Римми Білоцерківської. Також активісти наполягають на закритті сфабрикованої кримінальної справи та проведенні перевірки законності її відкриття.