Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у круглому столі «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу»
Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у круглому столі «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу» , який відбувся 1 березня.
Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей визначено ст. 419-421 Угоди про асоціацію:
Стаття 419 - Сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту, соціального залучення, гендерної рівності та недискримінації.
Стаття 420 - Посилення можливостей соціальних партнерів та сприяння соціальному діалогу.
Стаття 421 - Сторони сприяють залученню всіх заінтересованих сторін, зокрема соціальних партнерів та організацій громадянського суспільства, у контексті впровадження реформ в Україні та співробітництва між Сторонами згідно із цією Угодою.
Аналіз спроможностей профспілкової сторони соціального діалогу, проведений організаторами круглого столу показав, що в Україні спостерігається:
- монополізація права представляти сторону в соціальному діалозі з боку окремих організацій на національному рівні;
- штучні бар’єри для входження нових учасників (критерії репрезентативності);
- за політизованість ключових гравців сторони, насамперед на національному рівні (залежність позицій та прийнятих рішень від політичної кон’юнктури).
Все це призводить до високого рівня конфліктності в стороні («традиційні» профспілки – «незалежні» профспілки) та послаблює вплив профспілок під час переговорного процесу в сфері соціально-економічної політики.
Круглий стіл організовано ГО «Спілка орендарів та підприємців України».
До обговорення було представлено Проект дорожньої карти «Стратегія модернізації соціального діалогу в Україні»