Лист Першому заступнику голови СПО об’єднань профспілок Осовому Г.В.

Першому заступнику голови
                                                                                                                        СПО об’єднань профспілок
                                                                                                                        Осовому Г.В.
                                                                                                   До відома: Міністру соціальної
                                                                                                                        політики України
                                                                                                                        Королевській Н.Ю.

8 квітня 2013 року

Шановний Григорію Васильовичу!

Розглянувши Ваше звернення № 04-18/387-СПО від 26.03.2013р. повідомляємо наступне.
    Відповідно до п. 5.10. ч.6 Положення про Громадську Раду при Міністерстві соціальної політики: «Заступники голови Громадської Ради: …. організовують вивчення та дослідження громадської думки», з метою дотримання п.2.1. ч.1. Положення: «Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань: збирає, узагальнює та подає Мінсоцполітики інформацію щодо пропозицій інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань з формування та реалізації соціальної політики» та п.3.9. «Основних напрямків діяльності Громадської Ради при Мінсоцполітики на 2013 рік», що передбачає організацію проведення круглих столів з питань реформування фондів соціального страхування.
     Комітетом з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Мінсоцполітики (Голова Комітету, заступник Голови Громадської Ради Рой В.Є.), планувалось 25 березня 2013р.(в зв’язку з погодними умовами, перенесене на 27 березня 2013р.) публічне обговорення питання діяльності фондів соціального страхування з залученням представників фондів соціального страхування, Департаменту соціального страхування та партнерства Мінсоцполітики, Спільного представницького органу об’єднань профспілок, роботодавців, громадськості. Основною метою заходу було вивчення реального стану справ у фондах соціального страхування та напрацювання пропозицій по реформуванню системи загальнообов’язкового державного страхування, яке можливе лише за умови безпосереднього обговорення експертами даного питання, а не аналізу офіційної інформації, поданої на сайтах фондів.

Однак, незважаючи на запрошення, надіслане на ім’я керівника СПО Кулика Ю.М., СПО проігнорувало засідання Комітету.
    Водночас, вважаємо, що інформація про діяльність фондів соціального страхування в Україні має бути відкритою та доступною для громадськості. Представникам Спільного представницького органу, саме який і делегує до складу фондів соціального страхування представників профспілкової сторони, було б бажано обговорити дане питання та показати громадськості, що їхня діяльність є прозорою та відкритою.
Комітет звернувся до Фондів соціального страхування з проханням надати інформацію (прозвітувати) про діяльність фондів за 2010-2012 роки. Тому дивним є намагання обґрунтувати відсутність 25(27) березня 2013р. Вашого представника некоректним формулюванням питання порядку денного засідання Комітету. Про це Ваші представники могли висловити свою позицію безпосередньо на засіданні Комітету. Складається враження, що небажання винесення питань діяльності фондів на обговорення громадськості було основною причиною Вашої відсутності.
     Також, хотілося б зазначити, що Комітет з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради за результатами засідання 25(27) березня 2013р. планував подати на розгляд Громадської Ради пропозиції щодо подальшого розвитку системи загальнообов’язкового державного соціального страхування до Міністерства соціальної політики для обговорення на тристоронній робочій групі Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
       Крім того, зауважуємо, що Спільним представницьким органом також проігноровано запрошення Комітету на засідання 29 березня 2013р., де обговорювався стан соціального діалогу в Україні.
      Враховуючи вищевикладене, висловлюємо сподівання на реальну співпрацю між Спільним представницьким органом об’єднань профспілок та Комітетом з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики України.

Заступник Голови Громадської
Ради при Мінсоцполітики,
Голова Комітету                                                                                                                      Рой В.Є.