Прес-конференція «Які партії мають найбільш проєвропейські програми?»

16 липня під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі експерти Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства презентували результати дослідження «Які партії мають найбільш проєвропейські програми?». Дослідження проведено за підтримки проекту «Громадська синергія».

За результатами дослідження партії «Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу» мають найбільш проєвропейські передвиборчі програми, зорієнтовані на реформи в рамках Угоди про асоціацію. Аутсайдерами євроінтеграційного рейтингу стали «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Опозиційна платформа– За Життя».


Експерти констатують, що євроінтеграційний курс та/або членство в ЄС підтримує більшість політичних сил, шість з десяти. Та чітку позицію щодо членства в ЄС мають три прохідні до парламенту партії – «Голос», «Європейська солідарність» та «Батьківщина». Лідер перегонів «Слуга народу» не згадує про європейську інтеграцію. Разом із тим тільки «Слуга народу», «Батьківщина» та «Європейська солідарність» говорять у свої програмах про необхідність виконання Угоди про асоціацію.


В ході виступу голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Вячеслав Рой відмітив, що «6 червня Платформи громадянського суспільства звернулись до політичних партій та запропонували включити у передвиборчі програми обіцянки проводити реформи у 14 сферах, які на нашу думку є першочерговими для сфери євроінтеграції. Ми дякуємо політичним силам, які це зробили і нагадуємо, що інші можуть це також ще зробити, наприклад, у своїх основних програмах. Разом з тим, ми готові працювати з політичними партіями надалі й надавати експертні консультації майбутньому складу ВРУ у розробці коаліційної Угоди в частині, що стосуватиметься європейської інтеграції. Включення таких пріоритетів до цього документу стане наступним важливим сигналом про готовність переходити від обіцянок до перших важливих кроків парламентарів у реалізації Угоди про асоціацію».


Аналіз програм свідчить, що партії найменше зацікавлені проводити реформи у сфері державного управління та в питаннях, що стосуються співпраці з громадянським суспільством.


Найбільше протиріч з європейським курсом України у програмах політичних партій стосуються зони вільної торгівлі. Експерти дали червону картку партіям «Батьківщина», яка пропонує скасувати ПДВ, та «Радикальній партії» за пропозицію продовжити мораторій на експорт лісу-кругляку, що суперечить положенням Повної та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.


В прес-конференції також брали участь:
Юлія Солоха, координаторка з питань адвокації проекту «Громадська синергія».
Геннадій Максак, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма»
Зоряна Міщук, ключовий експерт проекту «Громадська синергія»
Артем Ремізов, спеціаліст із комунікацій, cтарший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.


Джерело:www.civic-synergy.org.ua/news/golos-yevropejska-solidarnist-ta-sluga-narodu-potrapyly-u-trijku-lideriv-yevrointegratsijnogo-rejtyngu-program-politychnyh-partij/