Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування (р. № 2275, н.д. Третьякова Г. та інші).

07 листопада 2019 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
На порядку денному проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування (р. № 2275, н.д. Третьякова Г. та інші).

Під час свого виступу Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой зазначив, що після прийняття ЗУ «Про соціальний діалогу в Україні» значна кількості профспілок залишилася поза соціальним діалогом. Право репрезентативних профспілок на участь в управлінні Фондами соціального діалогу порушується самими профспілками. Так, будучи репрезентативним об’єднанням всеукраїнських профспілок на національному рівні, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України не змогла реалізувати свої права, надані ЗУ «Про соціальний діалог в Україні» на участь в управлінні ФСС. Єдиний раз коли проводилось зібрання профспілкової сторони на національному рівні, відповідно до положень законодавства України  – це 13 червня 2018 року, коли відбувалося обрання делегатів від профспілок до складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, створеної відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію.

В той же час Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок виступили проти законопроекту №2275 та направили відповідне звернення до парламентських фракцій.
В ході засідання Комітету Голова правління Фонду соціального страхування України (заступник Голови Федерації профспілок України) Володимир Саєнко заявив, що профспілкова сторона в правлінні ФСС призупиняє участь у засіданнях правління Фонду у зв’язку з неконструктивними діями Міністерства соціальної політики України, Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і схваленням ними проекту №2275.

Джерело:
Офіційний сайт Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів: komspip.rada.gov.ua/documents/zasid/74311.html
Офіційний сайт Федерації профспілок України: www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialne-strakhuvannya-i-pensijne-zabezpechennya/16603-profspilki-za-vidnovlennya-paritetnosti