Профспілки досягли відкладення Трудового кодексу.

Сьогодні  членські організації Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України та Конфедерація вільних профспілок України пікетували засідання  Погоджувальної  ради  ВРУ. Головною метою було завадити внесенню другого читання Трудового Кодексу до порядку денного  Верховної Ради на 17 листопада 2011 року.

Про це повідомив  голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України  В'ячеслав Рой  під час  прес-конференції в Києві. Він  закликав усі профспілки держави підтримати пікетування і прийти 17 листопада під будівлю парламенту. В. Рой зазначив, що Трудовий кодекс урізає права працівників, а також фактично нівелює роль профспілок.  Трудовий Кодекс має спростити процедуру звільнення з роботи, фактично збільшити тривалість робочого дня і тижня, легалізувати відеоспостереження на робочому місці, дати право роботодавцям приймати постанови, які можуть  заміняти колективні трудові договори. За його словами, випробувальний термін для прийняття на роботу збільшується з двох місяців практично до одного року. Також, як зазначив В. Рой, при звільненні з підприємств, відповідно до документа, працівника повідомляють не за 2 місяці, а за 2 тижні.
    В. Рой підкреслив, що з введенням нового кодексу, зникне комісія трудових спорів на підприємствах, тому він вважає неприпустимим його прийняття.
   Як стало відомо, спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що розгляд проекту Трудового кодексу відкладається на невизначене майбутнє. Серед аргументів за таке рішення — недоопрацьованність проекту і побоювання зростання соціальної напруги.