В Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

30 жовтня в Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой, виступаючи під час заходу зазначив, що необхідність осучаснення трудового законодавства зумовлена докорінними змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в Україні та має бути переглянута з урахуванням економічних реалій.

Нові ризики та виклики (насамперед, кризові явища в економіці) вимагають запровадження нестандартних підходів у реалізації трудових прав та трудових відносин. Від ефективного регулювання в Україні позикової праці і нестандартної праці буде залежати добробут самих працівників, ступінь гнучкості і цивілізованості трудових відносин.

В ході свого виступу Вячеслав Рой нагадав, що незалежні профспілки боролись проти прийняття ТКУ(1658), і привітав зняття його з розгляду. Наголосив на необхідних змін в існуючий КЗпП щодо права на страйк, мобінг тощо. Але якщо є рішення прийняття нового ТКУ, тоді «Кодекс так кодекс»; головне не виходити за «червоні» обмежувальні лінії про які письмово попередили незалежні профспілки ще місяць тому.

Голова Комітету Галина Третьякова підкреслила, що обговорення трудового законодавства тривають довго, відбуваються дискусії щодо форматів, як має змінюватися трудове законодавство. Наразі текст Трудового кодексу готується.

Учасники засідання обговорили стан трудових відносин, які наразі реформуються та висловили власне бачення нового Трудового кодексу.

У кінці заходу сторони соціального діалогу погодилися з тим, що усі пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами.