Відкриті комітетські слухання ії на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 07 квітня 2021 року провів відкриті комітетські слухання у форматі відеоконференції на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».

 


До вивчення актуальних проблем подолання бідності долучилися посадовці, науковці, представники організацій роботодавців і профспілок.


Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова представила членів комітету і учасників слухань. У вступному слові посадовець наголосила на основних завданнях зустрічі, охарактеризувала тенденції подолання бідності та запропонувала учасникам висвітлити власне бачення законодавчого вирішення проблеми в Україні.


Наголошено, що питання подолання бідності є одним із головних завдань Цілей сталого розвитку, схвалених на Саміті ООН на період до 2030 року, та Європейської соціальної хартії, оскільки ця проблема торкається значної частини населення.


Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко наголосив, що Уряд розглядає боротьбу з бідністю та підвищення рівня життя як основну стратегічну ціль при здійсненні будь-яких реформ в Україні. Він зауважив, що підведення підсумків реалізації Стратегії подолання бідності відбувається у складній ситуації, що пов’язана з епідемією, спричиненою гострою респіраторною хворобою COVID 19. І хоча за період реалізації Стратегії рівень бідності за критеріями доходів людей зменшився в Україні майже вдвічі, він залишається високим і пандемія вплинула на нього негативно.


При цьому, експерти Світового банку в економічному огляді для регіону Європи та Центральної Азії очікують, що вплив COVID-19 на рівень бідності в Україні буде відносно помірним. Зокрема, вони прогнозують, що рівень бідності на основі міжнародної межі бідності зі споживанням на душу населення менш ніж 5,5 доларів США на день збільшиться лише на 0,5 відсотка до 3% у 2020 році, оскільки збільшення пенсій та зарплат допомогло частково компенсувати зменшення рівня зайнятості. Детальніше можна подивитись за посиланням: https://www.worldbank.org/uk/country/ukraine/overview#3