Заява Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України про вихід зі складу Спільного представницького органу профспілок

Керівнику Спільного представницького органу
                                                                        всеукраїнських профспілок і профоб’єднань
                                                                        Кулику Ю.М.
                                                                        Засобам масової інформації

Заява

Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок і профоб’єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні (СПО), який був створений за участю всеукраїнських профспілок і  передбачав вирішувати нагальні проблеми, що стосуються ринку праці та захисту прав людей найманої праці, не виконує покладених на нього функцій, а точніше – ефективність його діяльності дорівнює нулю.

Соціальний діалог між профспілками, урядом та роботодавцями сьогодні – це абсолютна формальність, або ж навпаки – приймаються рішення, на користь інтересів владних структур та олігархів.
Участь нашої Федерації у засіданнях СПО і можливість впливати на прийняття рішень також дорівнює нулю по причині того, що більшість голосів у цьому органі представлено Федерацією профспілок України, яка обслуговує інтереси влади.
Жодних пропозицій, які надходили  від нашої Федерації СПО не було підтримано. Окрім того СПО не виступив на підтримку акцій протесту, які проводила Федерація протягом 2010-2011рр. з вимогою внесення змін до Податкового кодексу, антинародної «Пенсійної реформи» та інших проблемних питань, які не відповідають інтересам людини праці.
А погоджений СПО проект Трудового кодексу ставить на коліна, повністю обезправлює рядового працівника і нівелює функції профспілок.
Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України висловлює незгоду з формальною діяльністю СПО, яка веде до поглиблення кризи в профспілковому русі, залишаючи людей найманої праці безправними і заявляє про свій вихід зі складу Спільного представницького органу (рішення Ради Федерації № 6 від 15.05.2012р.).
Звертаємося до усіх профспілок із закликом згуртуватись і поставити заслін безвідповідальності.
Вимагаємо від керівництва держави:
-    Визнати погодження проекту Трудового кодексу України  Спільним представницьким органом профспілок недійсним та розпочати процес всенародного обговорення Трудового кодексу;
-    Негайно розпочати реальний соціальний діалог за участю представників усіх всеукраїнських профспілок.
У випадку невиконання наших вимог залишаємо за собою право на застосування усіх форм і методів впливу, передбачених Конституцією та законодавством України, а також скористатись правом звернення за підтримкою до міжнародних організацій.

Голова Федерації                                                                    Рой В.Є.