Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)»

На виконання завдань, поставлених Президентом України перед Урядом, Міністерством фінансів України та Державною податковою адміністрацією України за участю Держкомпідприємництва розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)». Законопроект спрямований на вирішення проблеми легалізації заробітної плати та, як наслідок, збільшення надходжень до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб.

Проектом Закону передбачається:

  • запровадити середню індикативну заробітну плату, яка дорівнює розміру мінімальної заробітної плати помноженої на відповідний коефіцієнт.
  • сплата внесків до фондів пенсійного та соціального страхування з заробітної плати (доходів), розмір яких є не менше ніж середня індикативна заробітна плата.
  • сплати податку з доходів фізичних осіб за рахунок коштів роботодавця з позитивної різниці між середньою індикативною та реально нарахованою найманому працівнику заробітною платою.
  • встановлення солідарної адміністративної відповідальності роботодавця та працівника за виплату та утримання доходів, які не були попередньо нараховані згідно із законодавством.