Податковий кодекс збільшив удвічі тіньову зайнятість

З прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість в Україні зросла в два рази.

Про це розповів начальник управління організації надання соціальних послуг Державного центру зайнятості України Ігор Сухомлин, передає "ЛІГАБізнесінформ".

"Наприклад, у Словаччині жоден громадянин не може бути працевлаштований окрім як через державний центр зайнятості. Це дає повноцінну статистику, дані для аналізу ситуації, що дуже важливо. Адже ви подивіться - з прийняттям Податкового кодексу тіньова зайнятість у країні зросла у два рази! Вакансій немає, обліку немає, валового продукту немає. Я питаю, для кого ми прийняли такий Податковий кодекс?", - обурився він.

"Є досвід розвинених країн. У тій же Німеччині жодна людина не може працевлаштуватися в обхід державного центру зайнятості. Якщо у нас працевлаштування буде в обов'язковому порядку спрямовано через Державний центр зайнятості, ми будемо знати, скільки людей у нас мігрує, скільки працює, скільки хворіє", - зазначив Сухомлин.

Те, що всі роботодавці незалежно від форми власності підприємства не надають центру зайнятості в повному обсязі вакансії, які у них є, Сухомлин назвав основною проблемою в роботі центрів зайнятості.

"Це створює певний дисбаланс - люди хочуть знайти роботу, а підприємець тримає вакансію і інформацію про неї в Держцентр зайнятості не надає", - констатував ситуацію начальник управління Держцентру зайнятості.

А чесно подавати вакансії, за словами Сухомлина, вітчизняного роботодавця в нинішній ситуації можуть мотивувати лише міркування вигоди, якісь економічні стимули з боку держави.
Нагадаємо, державний центр зайнятості Україна надає безробітним громадянам навчання основам підприємницької діяльності і потім видає їм разове фінансування на перший рік їхньої роботи в новому статусі, відповідно до складеного ними бізнес-плану.

ДЖЕРЕЛО: ЕКОНОМІЧНА ПРАВДА