Результати Податкового кодексу: безробіття і трудова еміграція зростає, а прибутковість підприємств падає
Сьогодні вже можна констатувати, що Податковий кодекс привів до збільшення безробіття та трудової міграції серед українців, а також до зниження прибутковості багатьох підприємств. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), народний депутат від Партії регіонів, Анатолій Кінах передає ІА «НАШ ПРОДУКТ».
«Перші у нас вже є дані з західних областей, що збільшуються темпи трудової еміграції, в зв'язку з тим, що люди втрачають можливість працювати на рідній землі і змушені шукати засоби існування за кордоном», - підкреслив він.
За словами Кінаха, прогнози по відповідному розвитку подій і висловлювалися раніше в УСПП. «Податковий кодекс у тій частині, що не була врахована з точки зору, в тому числі промисловців і підприємців, сьогодні підтверджує, що наші прогнози були правильними», - зазначив Кінах.
За його словами, УСПП спільно з роботодавцями та представниками місцевої та центральної влади має намір обговорити результати впливу Податкового кодексу на бізнес-клімат та соціально-економічні показники України.
Нагадаємо, «Багнет» приводив думку про те, що ситуація для середнього та малого бізнесу сьогодні гірше, ніж в кризу, а також про те, що Податковий кодекс є дзеркалом діючих раніше норм. У Партії регіонів тим часом визнавали, що оцінки роботи документа за підсумками другого кварталу можуть бути невтішними. Опозиція, у свою чергу, заявляла про те, що, Податковий кодекс привів до того, що реальне безробіття сьогодні втричі вище офіційного. в тому числі через те, що підприємцям, які вирішили закрити бізнес, не дають це зробити.
Підприємці, у яких «Багнет» протягом місяця збирав інформацію щодо проблем із закриттям, розповіли, що півроку чекати аудиту - це навіть не термін. Нерідко доводиться перебувати в підвішеному стані протягом декількох років. Причому бувають випадки, коли у «спрощенців» податкова відмовляється приймати свідоцтво про сплату єдиного податку. В результаті доводиться продовжувати платити податок з діяльності, яку вони вже не ведуть. На офіційний запит редакції з цієї теми податківці поки не дали жодної відповіді.
Як повідомлялося, Верховна Рада «править» Податковий кодекс - 19 квітня проект змін в документ прийнятий за основу. Очікується, що в четвер Рада почне розглядати зміни до Податкового кодексу.
Основні положення Податкового кодексу Україні набули чинності 1 січня 2011 року, а 1 квітня документ «оновився».
Відзначимо, що подібна еволюція багатостраждального НК недивна - адже одним з його авторів є звільнений глава ліквідованого Держкомпідприємництва Михайло Бродський, чиї компетенція, освіченість, а також і психічне здоров'я викликають великі сумніви.
Ще в процесі обговорення убивчого для малого та середнього бізнесу документа, «дерегулятор» обіцяв підприємцям «український офшор», швидше за все, маючи на увазі записаний в Податковий кодекс нульовий податок на прибуток для свого збанкрутілого матрацного бізнесу. У свою чергу, представники українського бізнесу обіцяли посадити Бродського «на кіл» і навіть приготували йому імпровізовану плаху.
ДЖЕРЕЛО: FINFORUM