В Одесском порту растут убытки от простаивания грузов. Власть и профсоюзы ищут пути решения

Починаючи з січня контролюючі органи в Одеському порту ведуть посилений огляд приходять в Україну контейнерів. У результаті швидкість оформлення імпорту скоротилася в рази. Портовики і бізнесмени, рятуючи свій бізнес, шукають допомоги у влади.

За ініціативою профспілкових організацій незалежних перевізників та Одеської міської профспілки митних брокерів і підприємців пройшло вже дві зустрічі з головою Одеської обласної державної адміністрації Едуардом Матвійчуком. Представники профспілок просять міську владу посприяти у забезпеченні безперебійного пропуску вантажів через порти регіону, який був фактично заблокований через невдало організованої перевірки портів правоохоронними органами. Щоправда, як відзначили і влади і адміністрації портів, з початку лютого, після першої зустрічі працівників портових профспілок з обласною владою ситуація почала налагоджуватися.

Правда, самі бізнесмени оптимізму влади не поділяють. Сьогодні вони оприлюднили заяву ініціативної групи профспілкової організації вантажних перевізників щодо ситуації в Одеському морському торговому порту. За словами заявників: «під час наради у губернатора і вислуховування всіх силових чиновників, стало зрозуміло, що більше їм займатися в країні немає чим, окрім як бомбити контейнери і піднімати митну вартість. Нас звинуватили і в контрабандних перевезеннях вантажів всередину країни, де ці нещасні вантажі розгальмовуються на пару тисяч гривень з контейнера менше і в тому, що ми не платимо «білу зарплату», і в тому, що замість ялинкових іграшок возимо до Молдови цигарки».

Так само бізнесмени, що працюють в Одеському порту оприлюднили статистику, згідно з якою збитки порту і суміжників в період інтенсивних перевірок, з січня - по лютий склали не менше 500 млн грн. І це без обліку прямих збитків від простою контейнеровозів.

Не бачачи зацікавленості правоохоронних органів у налагодженні оперативної схеми контролю за вантажами в Одеському порту, ініціатори звернення до губернатора відмовилися від входження до робочої групи з врегулювання цього питання. Крім того, профспілки і далі наполягають на притягненні винних у ситуації, що склалася до відповідальності.

ДЖЕРЕЛО: finzah.com.ua