Фахівцями Федерації профспілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України було підготовлено ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, яке Голова Федерації Кожевіна Н.Д. вручила на зустрічі профспілок з Президентом 19.03.2010р.
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
Шановний Вікторе Федоровичу!
Малий бізнес є важливим елементом розвитку економіки, наповнення бюджету, зростання ВВП, створення нових робочих місць, насичення ринку товарами, послугами, тобто вирішує економічні, соціальні та багато інших проблем в Україні.
Ефективна державна політика підтримки сектору малого та середнього бізнесу (МСБ) створить сприятливий інвестиційний клімат, з'єднає процеси структурної політики і формування українського ринку.
Сьогодні сектор малого підприємництва в Україні потерпає від адміністративних та інших перешкод, а саме:
- великої кількості адміністративних бар’єрів (реєстрації, ліцензування, сертифікації, системи контролю і дозвільної практики, ручне регулювання орендних відносин тощо);
- відсутності чітко сформульованої законодавчої бази державної політики у сфері підтримки малого підприємництва;
- відсутності реальних та дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки;
- обтяжливої системи звітності і надмірного податкового тиску. Насамперед це високі нарахування на фонд оплати праці, що спонукає окремих суб'єктів підприємницької діяльності суттєво зменшувати обсяги офіційної звітності та вести подвійну бухгалтерію, збільшувати "тіньові" готівкові розрахунки;
- недосконалої законодавчої бази з укладання колективних договорів у сфері МСБ;
- відсутності реального захисту найманих працівників при прийнятті на роботу, зловживання правом випробувального терміну та стажування зі сторони роботодавців;
- надмірного втручання органів державної влади в діяльність суб’єктів господарювання;
- невпевненості підприємців у стабільності умов ведення бізнесу.
Усвідомлюючи своє місце в соціально-економічній системі, профспілки працівників малого та середнього бізнесу звертаються за державною підтримкою для посилення діяльності по захисту прав працюючих у сфері малого підприємництва.
Внесок малого та середнього бізнесу в подоланні економічної кризи важко переоцінити, саме тому громадські організації, що об’єднують підприємців країни, вважають, що до їх думки влада має і повинна прислухатись.
Очевидною стає необхідність комплексного вирішення завдань підтримки малого бізнесу в Україні.
Як виключення із загального правила нехтування громадською думкою, можна навести позитивний приклад роботи Держкомпідприємництва та Ради підприємців при КМУ. Ними конструктивно, на високому фаховому рівні відстоюються права підприємців і формується сприятливе для малого бізнесу регуляторне середовище. Проводиться злагоджена і послідовна робота щодо формування та реалізації державної регуляторної політики, політики у сфері державної реєстрації, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, сприяє формуванню системи фінансово-кредитної, консультаційної та інформаційної підтримки підприємництва.
Звертаємось до Вас з надією на те, що в Україні за Вашої ініціативи, наполегливості, рішучості питанням розвитку малого та середнього бізнесу буде приділятися постійна і належна увага на всіх щаблях влади не на словах, а на ділі.
Федерація професійних спілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України звертається до Вас розглянути наші пропозиції, які можуть позитивно вплинути на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні та підвищення соціальних стандартів.
- Здійснювати підтримку малого та середнього бізнесу згідно Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні та Вашої Передвиборчої програми "Працююча країна – надійне майбутнє"
- Поглибити соціальний діалог на регіональному та галузевому рівнях, сприяти розвитку профспілок та галузевих рад підприємців в регіонах, поширювати діяльність галузевих та регіональних угод на підприємства всіх форм власності та профспілкові організації, що не входять до складу ФПУ. Ініціювати зміни в законодавстві, якими передбачити обов’язковість укладання колективних договорів на всіх підприємствах незалежно від форм власності та господарювання, реалізувати в законодавстві пропозицію МОП про визначення ступенів відповідальності за забезпечення процедури укладення та виконання колективних договорів і угод.
- Вжити рішучих заходів по запобіганню безробіттю, створенню нових робочих місць та подоланню «тінізації» заробітної плати. Запровадити в Україні єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реальним зменшенням навантаження на Фонд оплати праці та загальнообов’язкове державне медичне страхування. Визначити механізм надання безоплатної медичної допомоги незастрахованим особам, пенсіонерам та малозабезпеченим.
- Стимулювати розвиток інноваційного малого та середнього бізнесу, його інфраструктури з метою залучення інвестицій та виходу з кризи.
- Врегулювати відносини землевласників та забудовників об’єктів нерухомості, будівель, споруд в частині неможливості оформлення права власності без погодження іншої сторони.
- Забезпечити неухильне виконання закону "Про регуляторну політику" залучати Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України, представників регіональних та галузевих рад, об’єднань підприємців та профспілок до підготовки та опрацювання проектів нормативно-правових актів, що стосуються регулювання бізнесу в Україні; законодавчі ініціативи щодо малого бізнесу подавати тільки після обговорення з громадськими організаціями підприємців і профспілками та за їх погодженням.
- Призначення Голови Держкомпідприємництва проводити за умови обов’язкового погодження з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, громадськими організаціями, галузевими радами підприємців.
- Зменшити податкове навантаження, суттєво скоротити кошти на ліцензії, патенти, тощо, зберегти єдиний податок.
- Створити умови ведення бізнесу для самозайнятих осіб, надати податкові та кредитні канікули для підприємців-початківців.
- Розробити механізм недопущення зловживання роботодавцями при використанні стажування чи випробувального терміну при прийнятті на роботу.
- Зміцнити позиції профспілок у вирішенні питань охорони та оплати праці на підприємствах всіх форм власності, передбачити фінансування технічних інспекторів галузевих комітетів профспілок за рахунок коштів соціального страхування.
- Законодавчо забезпечити рівноправне положення мігрантів стосовно умов працевлаштування, соціального забезпечення, недискримінації та інших прав у відповідності до конвенції Міжнародного Бюро Праці.
- Забезпечити виконання статті 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" щодо відрахування коштів підприємствами, установами, організаціями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.
Федерація професійних спілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України готова до участі в підготовці програмних пропозицій та в реалізації проектних заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в Україні та зайнятості населення.
За дорученням
Ради Федерації професійних спілок працівників
кооперації та інших форм підприємництва України
Голова Федерації
Н.Д. Кожевіна