Торгових точок на столичних ринках стає менше

Тим часом звичайних торгових точок на столичних ринках стає менше. Дрібні підприємці згортають бізнес через підвищення оренди та постійні перевірки. На деяких базарах - страйки, на інших - чергують профспілки. Щоб інспектори не навідувалися з перевірками частіше, ніж це дозволено, підприємці озброїлися законом і розробили пам’ятки.

Прибутки в мінусі, видатки - в плюсі. З нового року орендна плата на цьому ринку зросла на десять відсотків. Підприємці працюють без вихідних і відпусток. Навіть якщо захворів - за місце плати.

 



Наталя Нікрасова, приватний підприємець:

- 400 плюс 100, плюс 500 ще повинні зараз сплатити податки і пенсійний - то три з половиною в мене виходить.

Про негаразди підприємці розповідають за воротами ринку. Журналісти та профспілкові активісти - для адміністрації - непрохані гості.

- Вы знаете, что сдесь частная територия!

Щоб адміністрації не заробляли на підприємцях, самовільно підвищуючи орендну плату, профспілки вимагають перевести ринки в комунальну власність.

Святослав Шевцов, керівник Київської міської профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки "Столиця-Регіони":

- То есть расторгнуть договора оренды с нинешним руководством рынков в первую очередь по причине массовых нарушений бюджет получает минимум 30 милиардов в год.

А ще подали скаргу до держцінінспекції. Там перевірити адміністрації ринків планують не раніше квітня.

Олександр Савицький, начальник Держцінінспекції:

- Якщо орендна плата умовно завищена на 3 гривні то за кожний квадратний метр, який на три гривні санкція складається з отримання цих трьох гривень та накладання штрафу у подвійному розмірі тобто 6 гривень штрафних санкцій.

Окрім орендного збору докучають підприємцям перевірки. Трусити базари міліція почала з нового року. Порушення продавці фіксують на мобільні.

- Где подписи?

Схожу картину підприємець Валерій Пінчук спостерігав на ринку по сусідству зі своїм.

Валерій Пінчук, приватний підприємець:

- Как это проходило, конечно со многими нарушениями юридическими, потому что когда мы у них спрашивали есть ли направление они нам не отвечали на этот вопрос. ясно было что это заказная была проверка. чаще всего они просто приходять показывают удостовирение и все, и начинается просто работа на карман.

У столичній міліції тим часом запевняють, полюють не на гаманці підприємців, а на контрабанду.

Володимир Поліщук, речник ГУ МВС у м. Києві:

- Працівниками київської міліції було вилучено на суму понад три мільйони гривень різноманітної контрафактної продукції.

А це вже ринки перевіряє захист прав споживачів. Зафіксувавши порушення, інспектори складають акти.

Любов Лавриненко, спеціаліст відділу контролю ринків захисту прав споживачів у м. Києві:

- Порушення такі - це невідомо звідки надійшла та чи інша деталь, і звичайно дата виготовлення.

Через постійні перевірки та підвищення оренди дрібний бізнес згортається. Профспілки говорять про мільйони охочих подати заявку. Але в податковій масове закриття заперечують.

Віктор Косарчук, директор департаменту Державної податкової адміністрації України:

- Чутки про те що таких заяв надто багато - це не є правдою, вони перебільшені.

На доказ наводять Деснянський район столиці. Мовляв, не ліквідують, а навпаки - реєструють.

Юрій Корженко, заступник начальника ДПА України у ДПІ Деснянського району у м. Києві:

- Говорити про те, що приватні підприємці закриваються, ми не можем цього сказати, тому що за січень місяць було закрито підприємців 65 громадян, а відкрито 70.

Процес ліквідації починається у виконкомі. Потім зібрані довідки та заяву несуть у податкову. Якщо порушень немає, з обліку знімають упродовж трьох тижнів. Підприємці ж говорять про три місяці, у кращому разі.

 

ДЖЕРЕЛО: Перший Національний