У Києві підприємці масово залишають ринки

Столичні ринки згортаються. Приватні підприємці через часті податкові перевірки та дорогу оренду закривають свої підприємства. На деяких базарах почалися страйки. Експерти очікують закриття майже третини приватних підприємств. Про малий бізнес із великими витратами - Ольга Чепіль.Цифри на калькуляторі останнім часом не додаються, а віднімаються - жаліється Вадим. Приватний підприємець торгує запчастинами для машин.

Вадим Мамедов, приватний підприємець:

- Оренда за останній час зросла десь на 600 гривень. Люба фіскальна перевірка закінчується штрафними санкціями.

Цієї зими на таких, як Вадим, звалилось все одразу: збільшені податкові надбавки, соціальні виплати і оренда.

Ольга Чепіль, кореспондент:

- Книжкова візитівка Києва - ринок "Петрівка". Ось це - його стара частина, а ця - нова - скоро перетвориться на торгівельно-розважальний центр.

На цій частині оренда, каже адміністратор ринку, дешевша. 200 гривень за квадратний метр. Дорожче - по інший бік.

Олександр Кращенко, адміністратор книжкового ринку:

- На старом рынке средняя арендная плата одного арендного места у нас - 380 гривен.

Це і справді середня ціна по Україні, кажуть у федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва. Комунальну землю винаймають власники ринку, і здають підприємцю.

Святослав Швецов, керівник Київської міської профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки "Столиця-Регіони":

- В среднем по стране арендосъемщик-предприниматель платит 350 гривен в месяц. За квадратный метр. Руководство рынков платит за место в месяц от 12-ти до 18-ти гривен.

Цифри пояснюють схемами мінімізації податків. Орендоване місце здають двічі. Один договір - на 150 гривень. Інший - на 3100.

Вячеслав Рой, голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України:

- Массовое закрытие предпринимателей ми ожидаем со второго квартала. Это миллионы.

Віктор Косарчук, директор департаменту Державної податкової адміністрації України:

- Чутки про те, що таких заяв надто багато, не є правдою. Вони перебільшені.

Утім, юристи, що спеціалізуються на малому бізнесі, подекуди підвищили свої ціни. Закрити підприємство іноді коштує дорожче, ніж відкрити нове.

ДЖЕРЕЛО: ПОДРОБНОСТИ